Terminál BM-Term YUNO je kompletní docházkový systém typu "Vše v jednom".

Jedná se o speciální docházkový terminál s identifikací na bezkontaktní čipy a karty, který obsahuje i samotnou docházku. Takže není třeba nic instalovat do počítače. Docházka běží přímo v samotném terminálu. Uživatelé i administrátor s ní mohou pracovat z jakéhokoli zařízení (počítač, notebook, tablet, mobil atd.) s libovolným operačním systémem a to přes webový prohlížeč. Jedná se tedy o plnohodnotnou instalaci Docházky 3000 přímo v terminálu. Terminál se buď připojí do počítačové sítě LAN běžným ethernetovým kabelem. Nebo lze využít WiFi rozhraní, které má terminál zabudované. Umí fungovat dokonce jako přístupový bod (hotspot), takže vytváří svou vlastní WiFi síť. Pak stačí třeba z mobilního telefonu vyhledat WiFi síť pojmenovanou "Dochazka 3000", připojit se do ní a pomocí webového prohlížeče lze s docházkou po autorizaci hned pracovat. Oproti systémům s Raspberry Pi je tedy výhodou terminálu BM-TermYuno jak umístění celého docházkového systému do jediného zařízení, tak možnost bezdrátové komunikace. Takže pokud chcete docházku používat bez nutnosti instalovat jakýkoli SW, je zde další možné řešení.
BM-TermYuno   =   Tablet
Terminál BM-TermYUNO stačí připojit pouze do napájení a s docházkou lze hned pracovat bezdrátově přes WiFi třeba z tabletu, mobilu či notebooku přes webový prohlížeč. Nebo jej zapojíte do počítačové sítě LAN a můžete pracovat s docházkou i z běžných počítačů s libovolný operačním systémem. Adresu docházky zjistíte přímo na terminálu přes jeho klávesu "Info / Menu" a v případě potřeby můžete adresu změnit. Terminál obsahuje již předinstalovanou docházku a ta je tedy jeho přímou součástí. V prohlížeči se zobrazí úvodní stránka docházky, takže dle návodu zadáte zaměstnance a načtete jejich ID karty nebo čipy na terminálu. V docházce případně ještě upravíte nastavení pracovní doby a je to. Připojení do internetu není potřeba.

Schémata zapojení BM-TermYUNO

Schémata zapojení BM-TermYUNO
    Dva z možných nákresů zapojení kompletního docházkového systému. Samozřejmě s docházkou lze pracovat jak přes WiFi, tak i ze zařízení zapojených do sítě kabelem. Tedy i z normálních počítačů. Výhoda - je úplně jedno jaký operační systém používáte. Žádný počítač s Windows pro provoz docházky není nutný (ušetříte za licenci windows). Ve firmě můžete mít na všech počítačích třeba Linux nebo jakýkoli jiný systém a přesto lze provozovat plnohodnotně Docházku 3000 včetně čipování docházky kartou nebo čipem.

V případě objednávky této konfigurace od nás obdržíte celý systém přednastavený tak, aby jeho zprovoznění bylo otázkou minut. Dostanete tedy docházkový terminál BM-TermYUNO s nainstalovaným docházkovým systémem v požadované licenci, nástěnný držák, napájecí zdroj, návod k použití a identifikační média pro zaměstnance (karty nebo čipy dle vlastního výběru). Tedy kompletní set, ve kterém je vše potřebné ke zprovoznění docházkového systému.

Vhodné je toto řešení zejména pro firmy, kterým stačí jeden čipovací terminál a nepožadují identifikaci otiskem. Standardně se dodává i varianta používající k identifikaci kontaktní ID čipy (iButton). Lze doplnit i ovládání dveřního zámku nebo při požadavku na nižší cenu vložit terminál do levnější černé krabičky s univerzální klávesnicí (jaké má starší terminál BM-Term).

Sety s tímto řešením jsou k dostání buď přes odkaz webového obchodu vlevo, kde v sekci "Doporučené sety / BM-TermYUNO" vyberete požadovanou položku podle počtu zaměstnanců.
Nebo můžete využít přímé odkazy kliknutím zde:

 Set s terminálem BM-TermYUNO Black:
Levnější černé provedení, identifikace kontaktním čipem. Zadávání příchodů, odchodů, až 20 přerušení a absencí, typy práce (až 2 miliardy), zvuková signalizace. Přehled dostupných setů:
Pro 10 zaměstnanců za 13 880,- Kč.
Pro 30, zaměstnanců za 17 960,- Kč.
Pro 50 zaměstnanců za 21 940,- Kč.
Další varianty pro vyšší počty zaměstnanců Vám rádi naceníme na míru dle Vašeho požadavku.


Podrobný videonávod - ukazuje fungování terminálu BM-Term Yuno:
   Docházka 3000 v BM-TermYuno.
Podrobný návod jak systém zapojit, připojit se do docházky pomocí Wifi nebo ethernetového kabelu do LAN, zadat zaměstnance, přidělit čipy a pracovat s docházkou nejen z počítačů, ale i z tabletu atd.
Délka videonávodu: 27 minut

Pro zvídavé: Terminál BM-TermYUNO je založený na platformě Arduino Yun.
Požadovanou IP adresu pro BM-TermYUNO můžete zadat do poznámky při objednávce v pokladně webového obchodu. Adresu ale můžete na terminálu i sami změnit.